Stranica je namjenjena svima kojima je Janja u srcu, a Drina u venama

NAVIGACIJA

USER MENU

ISLAMSKI LINKOVI

:: Vidi temu - izgradanja nasipa u janji inicijativa

Odgovori na temu
mesabo

član od: Mar 18, 2007
Komentari: 419
Citiraj ovaj komentar
evo tu su nekoliko puta pustali snimak iz janje
http://www.nettelevizor.com/Televizija-RTRS-Banjaluka.html
Vidi profil korisnikaPošalji privatnu poruku
janjabih
Administrator
Administrator

član od: Oct 24, 2006
Komentari: 1974
Citiraj ovaj komentar

Vidi profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji e-mail
janjabih
Administrator
Administrator

Citiraj ovaj komentar
U Janji se sto vode tice situacija pomalo stabilizuje.Na nekim mjestima kao npr.na Basci je voda opala oko 70 cm,u Preljevu oko pola metra.U Gornjoj mahali npr.kod moje kuce je opala oko dvadesetak cm.To znaci da su kuce koje su blize rijeci Janji i ugrozenije.
Danas je po prici moga babe naisao neki vojni kamion i podijelio neke konzerve i po kilu hljeba.Konzerve i hljeb su zapali samo onima koji su se zatekli napolju,oni koji su sjedili iz bilo kojeg razloga u kuci ili na tavanu mogu da nastave da poste.
To je tako lijepo organizovano kod nas u Janji da je supcima bilo koje stranke svejedno hocel ko preziviti.Evo vidimo kako nas dogradonacelnik Huso Zeckanovoc kaze kako je jedna konzerva predvidjena za cetiri osobe.
I nju su podijelili tek treci dan od kako Janja pliva pod vodom.
Sad sam telefoniro sa Ibrahimom Uhetom i on mi veli da su oni sto su iz Foce dosli u Janju da spasavaju,spasili samo Novo naselje Janja.
Janjarski Bosnjaci nisu vidili nikoga od tih bajnih spasilaca.
O janjarskom stanovnistvu se ama bas niko ne brine,mislim o Bosnjacima.Niko ni od ovih janjarskih stranaka sto se u Bosnu kunu nisu nikome ni kilu hljeba odnijeli.
Nas bajni gradonacelnik Mico Micic da mu ucera nas dogradonacelnik Huso,se brine samo o Srbima.Po prici moje punice,svi u Bijeljini su dobili broj telefona u slucaju da im zatreba bilo koja pomoc.Ako im voda dodje do stepenica odmah ce neko doci da ih vozi u kasarnu,ako im zatreba hrane odmah ce je dobiti na kucnu adresu ili ako se ne daj Boze neko razboli odmah ce se neko pobrinuti da taj bijeljinac bude transportovan u bolnicu.
Samo je u Janji tako kako jeste,neko se pojavi samo pred izbore i zakuka da se za njega glasa a kad je prpa nidje ga nejma.Ovo ce biti i proci,nije ovo nama prvi put.Naucili smo mi na vodu za razliku od nasih komsija u Novom naselju koji vide vodu samo kad pokisnu.
Zato lijepi moji Janjarci upamet.Sad ce izbori u oktobru pa se saberite ko to vama doturi kilu hljeba kad je bilo najteze.
Vidicete na kraju da smo samo mi sebi sami preostali.Mi nikoga ne interesujemo osim pred izbore.Jebes Micica i zutobradog Bakira a morete him i hanume rahat nabiti.
Zelim vam svako dobro i da iz ove katastrofe konacno stagod naucimo.

hodzan

član od: Jul 09, 2008
Komentari: 846
Mjesto: Bosna
Citiraj ovaj komentar
Ja mislim da je bakir zute brade kriv stoje poplava ,sta ti mislis senade?
janjabih
Administrator
Administrator

Citiraj ovaj komentar
O pa i ti ziv jebo te zutobradi sobom.Ja ne mislim da je zutobradi sam kriv,kriv je npr i Lagumdzija isto tako jer misle samo na sebe a jave se samo ovako kad je gusto.Ostale dane capaju.

Al jebes to evo malo vijesti iz Janje al friskih i lijepih.
Voda se naglo povlaci.U Gornjoj mahali ima mjesta gdje je vec suho.Glavnom ulicom jos tece voda al kako stvari stoje i to ce danas stati.
Prebrodjeno je najteze i tek sad cemo da vidimo razmjere ove katastrofe.
Po prici onih koje sam uspio dobiti,ima puno stoke koja se jednostavno ugusila jer nije bilo mjesta da se skloni.
Puno stoke je i spaseno,kod Uheta u stali se trenutno nalazi vise od sto grla stoke.
Sto se naroda tice i to cemo viditi jesu li svi prezivili.Bezbel ce ih biti i nazor mrtvih kad vide sta im je posle vode ostalo il sta nije ostalo.
Ako i bude zivih to ce garant biti od one konzerve sto je dobise za cetiri osobe.
Ovde u Becu je vec pocelo skupljanje pomoci za Bosnu.Ako neko ima neki prijedlog i hoce da pomogne al Janji,nek se javi pa da vidimo sta i kako.
Ja mislim da treba u svakom slucaju pomoci ali u prvom redu Janji,jer mi smo od svih zaboravljeni i ako sami sebi ne pomognemo od ovih guzica gore spomenutih sigurno necemo dobiti nista.
Svako dobro janjarski narode ma dje bili.

orlovopolje

član od: Aug 08, 2009
Komentari: 7
Citiraj ovaj komentar
selam svim janjankama,i janjancima sirom dunjaluka lijepa ideja, o nasipima .Al de malo ono nase Janjanski .Jel kome uzet cetiri do pet dunuma zemlje pored Drine za nasip,a svi znamo da Janji najvece stete upravo pravi isto imena rijeka Janja.Produbljivanjem korita rijeke Janje smanjili bismo mogucnost od poplava za otprilke 30% do 40% od izlivanja,a nasi podrumi bili bih suhi.A kakva je koja vlast bila to nemoze niko pravo presuditi.Jebiga svakoj smo pljeskali [aplaudirali] svi mi!!!! Laughing
edna

član od: Sep 01, 2008
Komentari: 137
Citiraj ovaj komentar
U dzematu Köln se priprema pomoc za BiH. Pa eto koje tu u blizini i u mogucnosti moze da ucestvuje.
Evo i link sa stranice:

http://dzemat.ummahhost.net/default.aspx
edna

Citiraj ovaj komentar
Bilo bi mi drago da neko iz Janje javi sta je najpotrebnije. Koliko sam informisana trenutno se skuplja konzervirana hrana, hrana i pelene za bebe, higijenski i sanitetski proizvodi, svijece, baterije, lampe na baterije. Sto se tice medikamenata to je u vecim kolicinama tesko radi granicnog prelaza.
edna

Citiraj ovaj komentar
U ovim momentima je covjeku nekad tesko da savlada emocije pa i meni. Evo listam novine da vidim kakvo je stanje u BiH i dok tako listam na klix.ba naidjem na slike da nemogu da povjerujem. Dok omladina BiH dijaspore neumorno radi na sakupljanju pomoci i ostaje do neka doba noci sortirajuci pakete itd. nasa (sto reko Janjabih "bajna") omladina po Sarajevo uziva i to 16.05.2014 (slike na dnu te novinske stranice) po kojekakvim klubovima kao da se nista ne desava a drzava upucuje apele na sve strane. Sad me necudi prva reakcija Eufora.
Zaista jako lijep odgoj, pun empatije, kulture i obraza. Evil or Very Mad
abuammar

član od: Jun 25, 2004
Komentari: 161
Citiraj ovaj komentar
esselamu alejkum werahmetullahi.struja je stigla u vecem djelu janje i zivot se polako normalizuje.evo sad sam razgovaro sa samirom u janji.prica mi da su danas dijelili pomoc najugrozenijim u janji.pomoc je bila u najvecem djelu u hljebu konzervama i dj.hrani isto tako nesto u stocnoj hrani posto je i stocni fond ugrozen.veliki dio janje je jos pod vodom.veci dio kuca nije pristupacan.stigla su 2 slepra pomoci i gorazda od Betkte.koji je inace veliki prijatelj janje.isto tako su najavljena pomoc iz gradacca koja se ocekuje sutra InsAllah.ja bih insAllah iso u ponedeljak za janju i ponebih nesto pomoci iz beca.tak da janjani koji zive u i oko beca,spremni su poslat pomoc u janju.nek se jave na br.069919431810 pokusacu da sutra sjedem sa sajidom i medom guticem i mojim bratom vahidinom da pokusamo nesto organizirati.pa bujrum ko je spreman nek se javi.esselamu alejkum
mesabo

Citiraj ovaj komentar
ovu sam poruku dobijo na Skype jeli to moguce

Naša Janja se fala bogu pomalo normalizuje, ali nažalost ova katastrofa je opet po ko zna koji put pokazala koliko među nama ima neljudi koji gledaju samo svoju korist, kao npr. Pekara Magistrala koja je u najvećoj krizi prodavala lepine i po 1,km, a trebalo bi da djele besplatno ugroženim građanima, drugi opet kanister vode 5km, a da i ne govorim o većini vlasnika traktora koji su se samo iz čiste radoznalosti vozali po Janji a nikom nisu htjeli pomoći, isto važi i za većinu vlasnika čamaca, čast izuzecima koji su se trudili ali ih je bilo vrlo malo,zato mislim da mi bolje i ne možemo da očekujemo.PS a većina ovih o kojim sam govorio su kobajagi pobožni i bogobojažni ljudi,žalosno, takve bi ljude trebalo pohapsiti.
edna

Citiraj ovaj komentar
Ukoliko zelite da doprinesete za pomoc koja se skuplja u dzematu Köln mozete to jos uciniti. Ovo su stvari koje su potrebne (odjece ima dovoljno):
Potrebne stvari:
- gumene cizme
- radne rukavice
- gumene rukavice
- kante za ciscenje
- metle
- lopate
- pempas
- hrana za bebe
- unutrasnji ves za musko i zensko (molimo vas da se ovo nalazi u novom stanju)
- zenske higijenske artikle
- srijedstva za ciscenje
- Cetke
- vodeni aparati ( kärcher )
- agregati za struju
- pumpe za vodu

A evo i televizijskog priloga sa zdf.de:
http://www.zdf.de/ZDFmediathek#/beitrag/video/2158046/Hilfe-f%C3%BCr-Hochwasseropfer-am-Balkan

i jos jedan prilog na Bosanskom:
https://www.youtube.com/watch?v=RV1eWig0AB4
abuammar

član od: Jun 25, 2004
Komentari: 161
Citiraj ovaj komentar
esslamualejkum werahmetullahi weberekatuhu.ja neznam stvarno da li ima vise ikako svrhe bilo sta i pisati.ili niko ovu stranicu i neposjecuje ili stvarno samo bezdusno navrate i procitaju ionako malo komentara.iz Beca(viena) i okoline u kojima zivi otprilike 1000 i vise janjana na gore navedeni tel.jos niko nije pozvo.ali nema veze navikli smo iz predhodnih donacija.prenjecu jos jednu info ako uopste ima smisla.maloprije sam razgovaro sa Samirom Bacevcem i ovo mi je reko.gardarobe je stiglo i previse.isto tako i hrane ima u dovoljnim kolicinama.nephodna su sredstva za higijenu,automati za izvlacenje vlage iz zidova.ventilatori,halati razni,stocna hrana i t.sl.Uz Alahavu swt.pomoc sa grupom mojih prijatela i prijatelja Janje (udruzenje Bracika Bec)uspjeli smo obezbjediti za sad10 aparata za isusivanje 3 tone sredstava za desinfekciju i higijenu rukavica i esto halata.za sada sitnije pakete nismo jos racunali ali i to ce biti pstavljeno.prva posiljka krece u petak insAllah.Znajte draga braco i cijenjene sestre da ono sto dajete sebi dajete,a ono sto ostvite moze Allahovom voljom u trenu nestati.Imate priliku da i iz TV.pri
oga pouku uzmete o vi razumom obdareni.molim Allaha swt.da nas sacuva iskusenja koja nemozemo podnjijet amin.na nasem putu do uspjeha drzimo se Kur,ana i Sunneta.esselamu alejkum.
mesabo

Citiraj ovaj komentar
Moreli neko reci dali je ova vijest tacna

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/pojava-suge-u-janji
edna

Citiraj ovaj komentar
U dzematu Köln su potrebni pomagaci. Bilo bi lijepo da npr. svi koji trenutno nemaju posao, a na birou su za cekanje, da priteknu u pomoc. To bi mogli navesti i pri pojavama za posao. Dobrotvorni angazman cijeni svaki poslodavac jer to govori dosta i o profilu i karakteru osobe.

Sto se tice same pomoci, bilo bi lijepo da, ako se vec udjeljuje odjeca, da ta bude citava i cista. Prije nego odvojite komad odjece za pomoc razmislite, da li bi vi to obulli i krenuli u grad. Sto se tice cistoce, molim Vas da mislite i na one koji pakuju pomoc i na osobe koje ce je dobiti.

Veliko hvala.
izgradanja nasipa u janji inicijativa
Ne možete ostavljati nove komentare u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Ne možete prepraviti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite komentare u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma
Vremenska zona: CET (Bijeljina - Bosna i Hercegovina)  
Stranica 4/5  

Odgovori na temu  
Forums ©

Ova stranica je posvecena svima kojima je Janja u srcu a Drina u venama! Za više informacija možete nas kontaktirati na MAIL

Stranica se otvorila: 0.10 Sekundi