Stranica je namjenjena svima kojima je Janja u srcu, a Drina u venama

NAVIGACIJA

USER MENU

ISLAMSKI LINKOVI

:: Vidi temu - izgradanja nasipa u janji inicijativa

Odgovori na temu
murke

član od: Nov 17, 2010
Komentari: 42
Citiraj ovaj komentar
KURUZISTE (citat):
edna (citat):
Selam dragi moji,

jako mi je drago vidjeti diskusiju o mogucim rijesenjima protiv poplava.

Iako sve izgleda crno, jednostavno se treba organizovati, podignute glave i ravnopravno trziti svoja prava.

Evo naidjoh na jedan link o tome ko je za sta zaduzen, to bi moglo u mjesnoj zajednici pomoci pri izradi rjesenja

http://www.podaci.com/_ZAKON_BiH/propis/Zakon_o_vodama/Z-vodama02v6807.html

Onda se dobro organizovati i podnijeti zahtjev kod nadleznih organa, mada bi oni u ovakvim slucajevima trebali sami od sebe da reaguju, ako je potrebno pronaci advolata, koji ce to srediti.

Ovo je stvarno sramota, po sesti put poplava a nadlezni nista ne rade. Ako ni sada nista ne poduzmu bi trebalo podnijeti zalbu.

Sad pricati kako smo diskriminirani, kao sto jesmo, ovako nista ne donosi. Jer nas niko ovako ne cuje.
Podnijeti zahtjev za popravku korita ili sta je vec potrebno i ako ne reaguju ici dalje i ustrajati u tome, pa ce nas onda svi cuti.
Selam Janjarcimai Janjarkama.....Edna prava stvar,u pravu si sve je to izvodljivo.Treba naci pravog Janjarskog PATRIOTU koji dobro poznaje momentalnu politicku situaciju,Opskrbi ti ga materijalno,,, tj mi iz vana,ne pitati ga sto si ovo voliko potrosio,jer tu mora biti u cetir oka mita i svega takva je drzava.I reci Mu NASIP za JANJU.Traja ce to podugo a mi moramo biti izdrzljivi mislim finansiski,i napraviti jedan vjekovni veliki hajr za Janju..Poznajem gospodina gradonacelnika grada Kozluka,Fadila Banjanovica,koji je maksimalno iskoristio i svake godine koristi sve zakonske odredbe koje pripadaju njegovom gradu.Ali on je jedan veoma Mudar Politicar i ekonomsiata,pa ako treba kod Fadila po pamet,a on je veliki prijatelj Janje..selam

treba poslati u kozluk ove nase duduke da ima covjek pokaze sta treba da se radi i kako jer citajuci ove novine pretezno sa srbskom pozadinom nas u janji ponekad spomenu pa izgleda da nas voda samo obisla jer padosmo u drugi plan Wink Wink Wink
Vidi profil korisnikaPošalji privatnu poruku
murke

Citiraj ovaj komentar
jadno je i nije cudo sto se ovako odnose prema nama jer i mi sami nemamo inicijativa ni komentara ni prijedloga ko o cemo mi o ustipcima a ustipaka nema pojeli drugi a kad se ogladni malo se zakreci onda nam daju malo i ovi nasi se usute eto slike i prilike u janji koliko su zainteresovani za rijesenje nekog problema Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
murke

Citiraj ovaj komentar
prosla poplava prosla i briga i sikeracija a sta dalje nije ovo zadnja poplava daje bogdo da je ne bude ali se nista ne cuje . Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
murke

Citiraj ovaj komentar
rece sirektor civilne zastite da za potrebe saniranja nasipa na savi izdvoji oko pet miliona maraka a za izgradnju drinskog nasipa oko pedeset miliona maraka doduse cojk ne rece odakle dokle ce raditi nasip ali bitno je da ima price.
KURUZISTE

član od: Apr 14, 2010
Komentari: 408
Citiraj ovaj komentar
murke (citat):
rece sirektor civilne zastite da za potrebe saniranja nasipa na savi izdvoji oko pet miliona maraka a za izgradnju drinskog nasipa oko pedeset miliona maraka doduse cojk ne rece odakle dokle ce raditi nasip ali bitno je da ima price.
Selam ..Murke,,,jesi mi drag sto pricas bosanski ko i ja COJK,svaka cast,A ovi ostali pricaju jezikom koji ne postoji SRPSKOHRVATSKI iha aha ha ha.i jos se drze pravopisa nakog,a vise ni SRBIN ni ni HRVAT NE PRICAJU TIM JEZIKOM<HAHA HAHAJ....
murke

Citiraj ovaj komentar
KURUZISTE (citat):
murke (citat):
Selam ..Murke,,,jesi mi drag sto pricas bosanski ko i ja COJK,svaka cast,A ovi ostali pricaju jezikom koji ne postoji SRPSKOHRVATSKI iha aha ha ha.i jos se drze pravopisa nakog,a vise ni SRBIN ni ni HRVAT NE PRICAJU TIM JEZIKOM<HAHA HAHAJ....

sta da ti kazem ja pricam bosanski bilo kome drago ili milo ili mozda nazao Wink Wink Wink
Excalibur

član od: Jan 09, 2011
Komentari: 7
Citiraj ovaj komentar
Vi samo mlatite praznu slamu, nema te marke u dzepu a htijeli bi jos nasip da gradite Laughing idite kod dodika mozda vam on pomogne svakako imate kod njega velik + sto ste na svakoj prodavnici pokacali njegove zastave,Ima Boga Bog kaznjava grjesnike
KURUZISTE

Citiraj ovaj komentar
,,,,,,,EXCALIBUR, Vidim da si nov,Masalah,Bismillahhirahmanhirahim,neka si nam se pridruzio..MAXUZ te zelim plaho POSELAMITI....selam za sve dobronamjerne
murke

Citiraj ovaj komentar
KURUZISTE (citat):
,,,,,,,EXCALIBUR, Vidim da si nov,Masalah,Bismillahhirahmanhirahim,neka si nam se pridruzio..MAXUZ te zelim plaho POSELAMITI....selam za sve dobronamjerne

hajr imsalasalah Wink Wink Wink
Excalibur

član od: Jan 09, 2011
Komentari: 7
Citiraj ovaj komentar
KURUZISTE (citat):

i ja tebe selamim kuruziste maksuz Smile
boziji_dar

član od: Jan 22, 2009
Komentari: 129
Citiraj ovaj komentar
ako je ko procito novine pa kazu da ce u narednim godinama srbiju a vjerovatno i okolinu zadesiti velike poplave pa se zapitajmo dje smo mi tu hoceli nas opet zadesiti kakve poplave i hocel nas malo zaobici ili cemo zabiti glavu u pijesak i cekati kad nas voda poklopi Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Nijaz Adanalic
nijaz.adanalic

član od: 1138829807
Komentari: 17
Mjesto: Bec
Citiraj ovaj komentar
Postovani clanovi foruma,misljenja sam da na ovu temu treba prekinuti pisanje(to moze i administrator).To je odprilike kao kad bi neko rekao hajmo praviti ogroman aerodrom u Janji.Dali je neko izracunao ili dao neku procjenu troskova ili finansijsku konstrukciju, bez toga sve lici na obicnu bajku.Ima pino drugih tema o kojima se moze pisati,predlagati.Osim toga, za one koji ne znaju, najaci argument protiv takvih ideja.!958-1959 godine,u akciji zastite od poplava dijelova Janje od rijeke Janje,na potezu od tzv."Smajica Broda do sadasnjeg zanatskog centra(lijeva obala Janje) izgradjen propisani nasip(drzava pravila).Na toj duzini od oko 400 metara,ostao je nasip samo kraj moje kuce.Svi ostali su ga davno poravnjali da bi mogli posijati vise luka, graha...(Smajici, Nurkici, Prepici, Musemici, Adanalici(ocim mene) Saracevici,Djezici).Sad za vrijeme poplava, ni kriv ni duzan,dobijem vodu i od lijevog i desnog komsije.Eto kakvi smo mi.Ko u ovo od mladjih ne vjeruje, nek se raspita ili direktno uvjeri na licu mjesta.
Vidi profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji e-mail
pcelica

član od: Mar 23, 2010
Komentari: 19
Citiraj ovaj komentar
Mozda se dogovorimo s krovova nasih kuca u vezi odbrane od poplave. Nasipi se nisu pokazali kao dobri u odbrani od poplava (Crnjelovo), Mali Zvornik je na brdu a nasa Janja bi bila ispod tog nasipa pa bi mozda Janja u narednom periodu od poplava mogla biti „zbrisana“ , i dalje primjer onaj put od Mujinog restorana prema Motelu bi bio pretvoren u nasip.
To su sve skupe investicije a njihovo odrzavanje jos skuplje.
Mi obicni narod mozemo:
- ocistiti sve postojece kanale i napraviti nove
- ne pustati visak vode na branama na ho-ruk
- ne graditi kuce po jarugama
- ne postavljati asvalte ko sumske staze bez kanalizacionih odvoda
- ne bacati smece u rijeku ili pored koje zatrpava rijecno dno
- dici glas protiv ne kontrolisane eksploatacije sljunka sa srbijanskoj strani
- ne kontrolisano sjeci drvece kraj Drine isto i kraj Janje
Bog je dao poplave ali i nama mozak i ruke, i da se odgovorno ponasamo.
Re: Nijaz Adanalic
boziji_dar

član od: Jan 22, 2009
Komentari: 129
Citiraj ovaj komentar
nijaz.adanalic (citat):
Postovani clanovi foruma,misljenja sam da na ovu temu treba prekinuti pisanje(to moze i administrator).To je odprilike kao kad bi neko rekao hajmo praviti ogroman aerodrom u Janji.Dali je neko izracunao ili dao neku procjenu troskova ili finansijsku konstrukciju, bez toga sve lici na obicnu bajku.Ima pino drugih tema o kojima se moze pisati,predlagati.Osim toga, za one koji ne znaju, najaci argument protiv takvih ideja.!958-1959 godine,u akciji zastite od poplava dijelova Janje od rijeke Janje,na potezu od tzv."Smajica Broda do sadasnjeg zanatskog centra(lijeva obala Janje) izgradjen propisani nasip(drzava pravila).Na toj duzini od oko 400 metara,ostao je nasip samo kraj moje kuce.Svi ostali su ga davno poravnjali da bi mogli posijati vise luka, graha...(Smajici, Nurkici, Prepici, Musemici, Adanalici(ocim mene) Saracevici,Djezici).Sad za vrijeme poplava, ni kriv ni duzan,dobijem vodu i od lijevog i desnog komsije.Eto kakvi smo mi.Ko u ovo od mladjih ne vjeruje, nek se raspita ili direktno uvjeri na licu mjesta.

Niko nece praviti aerodrom u janji nego nasip i po nama janjarcima nebi nikad bio napravljen nego je to gospodine planiraal opstina i entitet sa sredstvima od 5 miliona maraka sa savski nasip a pedest miliona za drinski nasip koji bi potpomognut kreditom a nasip mi nemeremo napraviti ni oko svoje kuce pojedini nece kraj svoje kuce da iskopaju kanalic a kamoli nesto drugo et toliko pa de vidi nek se napravi kakav dogovor o kopanju tih kanalica gdjr jr asvalt napravljen na ledinu Wink
Re: Nijaz Adanalic
KURUZISTE

Citiraj ovaj komentar
nijaz.adanalic (citat):
Gospodine,Nijaze Adanalicu,Odusevljen sam ovako iskrenim .tj.U BRK govorom.Kad si nabrajo ove famelije,zaboravio si him dati epitet UGLEDNE Jer su u JANJI;ADANALICI,SMAICI,NURKICI,PREPICI,MUSEMICI,DJEZICI,SARACEVICI,vazili za ugledne famelije,a sta reci za one manje ugledne.hvala
izgradanja nasipa u janji inicijativa
Ne možete ostavljati nove komentare u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Ne možete prepraviti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite komentare u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma
Vremenska zona: CET (Bijeljina - Bosna i Hercegovina)  
Stranica 2/5  

Odgovori na temu  
Forums ©

Ova stranica je posvecena svima kojima je Janja u srcu a Drina u venama! Za više informacija možete nas kontaktirati na MAIL

Stranica se otvorila: 0.22 Sekundi