Stranica je namjenjena svima kojima je Janja u srcu, a Drina u venama

NAVIGACIJA

USER MENU

ISLAMSKI LINKOVI

:: Vidi temu - BEZ HILJADE MARAKA SE NEMERE NI UMRIJETI

Odgovori na temu
Dj_Akoo

član od: Mar 13, 2011
Komentari: 47
Citiraj ovaj komentar
Ja znam da je u Holandiji kabur 5000 eura na deset godina i ako familija neuplati sledecih deset godina za svog najmilijeg onda oni u Holandiji samo izbirisu mjesto gdje je neko ukopan i preko toga kabura napreve drugi,a tako je i u Njemackoj i u Austriji i svim ostalima europskim zemljama.Prema tome treba da razmislimo svi sta pisemo,jer nije to niko izmislio u Janji sto mu treba necija 1000 maraka nego zato sto je tako valjda odluceno na vecem nivou.Sabur sestre i braco po vjeri.Selam Postenima.........
Vidi profil korisnikaPošalji privatnu poruku
janjicar

član od: Sep 04, 2004
Komentari: 72
Mjesto: Njemacka
Citiraj ovaj komentar
E dok je bio Avdo Music rahmetli ziv,znalo se sve on je bio prvi na zalosti i malo razgali.I sto je najvaznije uputi insana sta treba i koliko kome treba platiti.Pravi dzenetlija njegovo mjesto ukopa je trebalo biti dzamijska avlija selam.
Vidi profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSN Messenger
dumen

član od: Dec 22, 2011
Komentari: 29
Citiraj ovaj komentar
janjicar (citat):
E dok je bio Avdo Music rahmetli ziv,znalo se sve on je bio prvi na zalosti i malo razgali.I sto je najvaznije uputi insana sta treba i koliko kome treba platiti.Pravi dzenetlija njegovo mjesto ukopa je trebalo biti dzamijska avlija selam.
Slazem se .
Bitlis

član od: Feb 15, 2011
Komentari: 326
Citiraj ovaj komentar
slazem se Janjicar
nadza
nadza

član od: Aug 23, 2004
Komentari: 354
Citiraj ovaj komentar
Dj_Akoo (citat):
Ja znam da je u Holandiji kabur 5000 eura na deset godina i ako familija neuplati sledecih deset godina za svog najmilijeg onda oni u Holandiji samo izbirisu mjesto gdje je neko ukopan i preko toga kabura napreve drugi,a tako je i u Njemackoj i u Austriji i svim ostalima europskim zemljama.Prema tome treba da razmislimo svi sta pisemo,jer nije to niko izmislio u Janji sto mu treba necija 1000 maraka nego zato sto je tako valjda odluceno na vecem nivou.Sabur sestre i braco po vjeri.Selam Postenima.........
SELAM ZNAMO MI DA SU OVDE MJESTA ZA UKOP 5000 EURA ALI OVO JE HOLANDIJA MI SE KOPAMO U BOSNI U NASOJ JANJI ALI JA NEBI BILA PRTIV KAD BI I NASI ZARADIVALI EVROPSKU PLATU PA MALO CRNJAKA PA STO STA I ONDA KAD UMREMO DA PLATIMO 5000 U OVAKOJ SITUACIJI ZA POJEDINE NAZALOST JE I 100 MARAKA PREVISE BOSNA JE NESTO DRUGO A EVROPA DRUGO I MOJ AKO NEJMA SABURA ZA ONE KOJI NEJMAJU NEK OSABURE ONI NA VECEM NIVOU ZAO MIJE STO JE TAKO ALI SIROTINJA MORA DA SABURA A ONI GORE NA VISINI NEKA PUNE DZEPOVE
abuammar

član od: Jun 25, 2004
Komentari: 161
Citiraj ovaj komentar
esselame alejkum.slazem se sa vama da je razlika izmedju hol.i bih.ogromna.to nije problem nikakav u odnosu na spram serijata.mi nesmijemo da imamo uzora u nevjernicima nego u poslaniku as.i najboljoj generaciji ashaba rad.anh.nama je nas poslanik as.tacno u hadisima ostavi i pokazao i zivot i smrt a takodje i posle smrti .tako bi trebao da zivi i umire a i ukopava jedan musliman.tu braco i sestre nema sta da se mjenja.mojim nedavnim boravkom u nasoj janji otiso sam biljene i tamo na jednom haremu napravio nekoliko slika.to je harem na kojim su bijeljenske hodze oskrnavile nasu lijepu vjeru.pogledacete na koji se nacin od porodica umrlih uzima na desetine hiljada maraka. takodje cu vam postaviti par racuna naplacenih u janji pa da vidite kako se manipulise sa jadnim narodom.braco i sestre da nebi bilo da ja samo ruzim hodze sto naravno imam dokaz protiv njih.da se i malo preispitamo dali ima malo krivice u nama.zasto mi ne poznajemo nasu vjeru pa da imi u datom momentu ne iskoristimo nase znanje. NA Nasem putu do uspjeha drzimo se Kur,ana i sunneta.
abuammar

član od: Jun 25, 2004
Komentari: 161
Citiraj ovaj komentar
Esselamu alejkum werahmetullahi weberekatuhu.draga braco i cijenjene sestre u dini islamu.nazalost ali opet kritike na racun medzlisa iz.janja.povodom zadnje dzenaze u janji.preselila je jedna zena u palutinam koja je zivila sam.jos da napomenem da je bila i umno poremecena.posle duze bolesti ocekivalo se da presli.pa su pojedini ljudi bliski njoj(komsiski) su unaprijed tik pred samu smrt obavjestili odbor medzlisa da se obracunaju samo najnuzni troskovi.medjuti kako nam je svima poznat odnos medzlisa prema onima od kojih i uzimaju plate to biva odbijeno i racun se ispostavlja na oko 700km.draga braco ovo je va svkaog ljudskog morala.ako se roz dzenaze nezale oni koji imaju ja mislim da bi prema sirotinji trebalo imati makar malo obzira ako vec nemamo islama.sa palutinskom dzamijom i njenim otvaranjem se takodje odugovlaci.najnovije je da su medzlis sa predsednikom na celu donijeli novi pravilnik o naplati clanarine.koji je podijeljen na tri grupe sto je jedinstven slucaj u BIH.i ne samo tu i dzenaze su jedinstven slucaj.clanovi se biraju a nikog se ne pita.i da ne nabrajam svima nam je to dobro poznato.ali znajjte da cemo svi na sudnjem danu biti pitani sta smo poduzeli da se sprijeci skrnavljenje vjere.ovim vas jos jednom pozivam da u ime Allaha swt.ponovo pokusamo da razgovaramo sa medzlisom i njenim rukovodstvo da se stanje normalizuje.ili uz Allahovu pomoc smjene i postave oni koji ce raditi iskljucivo u ime vjere din islama.na nasem putu do uspjeha drzimo se kur,ana i sunneta
gutic-medo

član od: Oct 05, 2009
Komentari: 78
Citiraj ovaj komentar
Ne bih zelio da abuamarov upis ostane usamljen .Sigurno nas ima na desetine i stotine koji misle kao on ili slicno tome.Dosao sam sutradan poslije
obavljene dzenaze i cuo komentare iste sto je abuamar napisao.Zalosno je sto su ljudi iz Medzlisa znali da se po carsiji skupljaju pare za ukopmerhumeNevrese,a naplatili su usluge koje nisu morali niti trebali ,kao npr 1. Ucenje na kaburu
2.Pustanje salavata
3.Usluge gasulhane
4.Ucenje 3 tevhida

Moglo je se i besplatno iskopati kabur ,jer imaju ljudi koji su placeni za to
i cija je to obaveza.
Nazalost,nije ovo ni prvi slucaj ovakvog naplacivanja sirotinji a takvih siromasnih je puno u Janji.Niko iz odbora izgleda nejma sluha za ovakve stvari.Tu se nesto mora promijeniti i buduci Odbor Medzlisa izabrati
demokratski,tj.onako kako dzematlije predloze ,a ne kao do sada 2-3 covjeka naprave listu i ona se usvoji.Imao bih jos puno toga napisati,ali
ostavicu za neki drugi put.Selam Svima
example

član od: Feb 26, 2009
Komentari: 28
Citiraj ovaj komentar
selam za sve i dobro je napiso nas gutic ljudi samo jedno cu dodati beba od mjesec dana koja je umrla od naseg prosicanovic edina dzenaza i sve ostalo je naplaceno kao da je umro neki stariji covjek jos su mu naplatili neku kaznu od nekih 350 km samo mogu reci sram da ih bude posebno kako su se poceli gruhonjici petljati pa zar nije bilo jedan clan porodice da placa clanarinu jednu za komplet porodicu a sad traze svako ko je napunio 18 godina da placa sramota nije da uzimaju nego otimaju a nas uce kako treba i sta treba nek im je na cast i postenje[/b]
Vidi profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji e-mail
nadza
nadza

Citiraj ovaj komentar
ma ne isplati se ni umrijeti mene svi sutkaju i svi se boje hodza ja se samo boga bojim i nepravdu ne podnosim a sto rece nas mehmedalija tu se mora nesto promjeniti dzmija kako sam cula nije nicija osim jednog covjeka ali ija necu dalje mozda neki drugi put
nadza
nadza

Citiraj ovaj komentar
ma ne isplati se ni umrijeti mene svi sutkaju i svi se boje hodza ja se samo boga bojim i nepravdu ne podnosim a sto rece nas mehmedalija tu se mora nesto promjeniti dzmija kako sam cula nije nicija osim jednog covjeka ali ija necu dalje mozda neki drugi put
rere
sor

član od: Jul 08, 2014
Komentari: 1
Citiraj ovaj komentar
vala iskreno receno nije vise nista sto je nekad bilo pa ni u dzamiji a cim se tu ubaci ahmet gruhonjic i jos koje kakvi normalno da im fali i para ma sta reci sve lopovi cast izuzecima
hablesina

član od: Dec 14, 2010
Komentari: 5
Citiraj ovaj komentar
Selam!
Braco mozete li napisati imena od tih lopova?????
Nemojte samo napisati da je predsjednik lovackog drustva i predsjednik u Medzlisu?????
BEZ HILJADE MARAKA SE NEMERE NI UMRIJETI
Ne možete ostavljati nove komentare u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Ne možete prepraviti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite komentare u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma
Vremenska zona: CET (Bijeljina - Bosna i Hercegovina)  
Stranica 2/2  

Odgovori na temu  
Forums ©

Ova stranica je posvecena svima kojima je Janja u srcu a Drina u venama! Za više informacija možete nas kontaktirati na MAIL

Stranica se otvorila: 0.06 Sekundi